Keskin hatlı mobilyalar  korkuyu tetikliyor. Harvard’da yapılan bir çalışmaya göre keskin hatlı eşyalar ya da objeler , beyinde korkudan sorumlu olan amygdala bölgesini aktive ediyorlar. Bu da insanların genellikle yuvarlak hatlı geleneksel mobilyaları , düz ahşap yüzeyleri , süslü dekoratif kıvrımları tercih ettiğini açıklıyor.modern-furniture-design-1320

Modern bir dekorasyon insanı rahatlatıyor . Fazla eşyanın olmadığı modern bir dekorasyon insanı rahatlatır. Çok fazla düzen seven insanlar evlerinde soyut resim olmasından hoşlanmıyorlar. Öte yandan soyut resimlerden hoşlananların da yeni deneyimlere açık , heyecan arayan insanlar olduğu ortaya çıkmış. Mantıklarıyla hareket eden kişiler de daha donuk renkler , daha modern ve daha ileri teknoloji eşyaları tercih ediyorlar.

modern-computer-office-furniture

Dışa dönük insanlar ofislerinin büyük camlı , mümkünse perdesiz olmasını , masalarının ise dışarıyı rahat görebilmek için pencereye yakın olmasını tercih ederler.İçe dönük kişiler ise tam tersi home ofis tarzı bir yerde çalışmayı , eğer mümkün değilse küçük ve samimi bir ofiste çalışmayı tercih ederler. Bu insanlar odalarında büyük oturma grupları yerine kendileri için rahat bir koltuk tercih ederler.