Büyük kentlerde apartman dairelerine tıkışmak, zaman ile ayrıntılı sınırlar içinde belli bir düzen kurma gerekliliğinde kalmak zaman ile daha işlevsel olmaya ve sistemli düşünmeye yönlendiriyor. Minik evinizi, daha elverişli bir hale getirmek için uygulayabileceğiniz büyülü çözümler…

küçük evlere büyük çözümler, Aksesuar ve Mobilya | Masko Outlet | Masko

1-      Ufak mekanlarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de renklerdir. Olabildiğince açık renkleri seçiniz.

2-      Mekanı bolca eşya ile boğmak yerine olabildiğince az eşya kullanın. Tercih edeceğiniz eşyaların işlevsel olması oldukça mühimdir.

küçük evlere büyük çözümler, Aksesuar ve Mobilya | Masko Outlet | Masko

3-      Sahayı daha da elverişli bir hale getirmek için kapı seçiminizi, sürgülü kapıdan yana kullanabilirsiniz. Böylece kapının kaplamış olduğu alanı değişik bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

4-      Yatak odası için; sandıklı bazalar hayat kurtarıcıdır.

5-      Zeminde salt bir malzeme ile pek geniş bir görünüm yakalanabilir. Banyo ve mutfak gibi kısımlarda kullanılan seramikleri daha minik ölçülü parçalarla döşemek çok daha uygundur.

küçük evlere büyük çözümler, Aksesuar ve Mobilya | Masko Outlet | Masko

6-      Arada ki lüzumsuz duvarları ortadan kaldırmakta diğer seçenekler arasında yer alıyor. Örnekse; mutfak ile salon arasında ki duvarı kaldırıp, Amerikan mutfak modeline dönebilirsiniz.

7-      Isıtma sistemini değiştirecekseniz, alttan ısıtma yöntemini mutlaka tercih etmelisiniz. Radyatörlerin kaplayacağı alandan tasarruf edeceksiniz.