Her şeyimiz tamam, mobilyalarımız mükemmel. Yaşamaya başladık. Ama bir bakıyoruz ki bomboş bir duvarımız var. O bize bakıyor, biz ona bakıyoruz. Ne yapabiliriz? Bir kere tablolarımızı alalım. Tabi bu tabloların neye göre seçildikleri de önemlidir. Doğru seçim olması için, hissettirdiği duygulara göre seçilmelidir. Belki de seçimimiz tablo olmayacaktır.Duvar dekorasyonu nasıl yapılmalı  (6)

O halde fotoğrafları deneyebiliriz. Hatta bir köşeyi eski siyah beyaz fotoğraflar ile konumlandırıp, bir tarafı da onun tam karşısını mesela, yeni renkli fotoğraflarla süslenmiş bir köşe yapabiliriz. Peki mekan yine düz ve boş görünmektedir.

 Duvar dekorasyonu nasıl yapılmalı  (9)

O duvarı belki de ayna ile kaplayabiliriz. Veya hemen arkasına bir ahşap pano yapıp, yanlarını gizli aydınlatma yardımı ile daha derinlik verecek, bir mekan haline getirebiliriz. İçimizdeki enerjiyi evimize yansıtmayı düşünmeliyiz. O bize zaten özgüvenimizle mutluluk verecektir. Peki tablomuzu aldık, hangi yükseklikte monte edeceğiz? diye düşünüyoruz.

 Duvar dekorasyonu nasıl yapılmalı  (1)

Örnekse; 160 cm’ i kendimize göz hizası olarak kabul ettikten sonra hemen onun 15-20 cm yükseğine tablomuzu monte edeceğiz. Ve burada bizim yaşantımıza ve bizim fiziksel ölçülerimize göre de değişiklik gösterilebilir. Peki burada bu tabloyu koyduktan sonra, nasıl aydınlatmalıyız? Mümkünse tabloyu ısıtabilecek ampul seçiminden kaçınmalıyız. Ve soğuk ışık kullanmalıyız. Özellikle gün ışığı dediğimiz ışık ve onun derecelerinde ya da hassasiyetinde olan ampulleri kullanmalıyız. Çok daha iyi sonuçlar elde ederiz.