Sıradışı Ofisler

Sıradışı Ofisler Üstünkörü bir hesapla günümüzün ortalama 7-8 saatini uykuda , 1-2 saatini yolda , 3-4 saatini de dinlenme , Sıradışı Ofisler alışveriş gibi sosyal faaliyetlerde geçirdiğimiz düşünülürse , ofiste geçirdiğimiz saatler en büyük payı alıyor . Kabaca bir hesapla yetişkin bir birey olarak ömrümüzün yaklaşık üçte birini ofislerde geçirdiğimizi söyleyebiliriz.

sıradışı ofisler (1)

Hal böyle olunca vaktimizin en büyük kısmını geçirdiğimiz  alanların bizleri yansıtmasını ve kendimizi iyi hissettirmesini beklemek insani bir ihtiyaçtır.

sıradışı ofisler (2)

Kısa bir tabirle artık değişen zamana ayak uydurmak farz oldu . Çalışmak için masaya zincirli olmayan insanoğlu teknolojinin de yardımıyla zaman kaybını azaltarak verimliliği hedefledi . Artık toplantıya giderken kişiler bilgisayarları ve telsiz telefonları ile hareket edebiliyorlar Ofis Tasarımı Nasıl Olmalıdır ? Mobilya sistemleri de buna yönelik tasarlanıyor .

sıradışı ofisler (3)

Toplantı masasına dönüşebilen çalışma masaları , grup çalışmasına olanak veren konforlu oturma birimleri gibi.. Google , Microsoft , Facebook , IBM , Intel , Philips gibi büyük şirketler çalışanların motivasyonunu önemseyerek ofis dekorasyonuna yepyeni bir anlayış getirerek renkli ve pratik çözümler uyguluyorlar . Bu tarzı, ofis açtıkları diğer ülkelerde de aynen uygulayarak ofis dekorasyonu ve çalışma anlayışına yeni bir soluk getirdiler .