Klasik mobilyaların özellikleri hiçbir zaman modalarının geçmemesi ve klasik mobilyaların hayranları  tarafından her zaman tercih edilmesidir . Son dönemlerde modern  çizginin ağır klasik mobilya tasarımına katılmasıyla ortaya çıkan klasik – modern çizgili mobilyalar her kesimden genç yaşlı, kadın erkek herkes tarafından beğenilmeye başladı .  İnsanlar bu yeni harmanlanmış klasik mobilyaları  evlerinde  özellikle yatak odalarında ve yemek odalarında , ofislerinde  tercih etmeye başladılar .  Bunun sebebi  klasik mobilyaların , modern mobilyalara göre daha ihtişamlı  ve  asil olması, ayrıca klasik mobilyalarda olan tarih kokan , el oyması ve altın varak detayların  çok gösterişli ve  ilgi çekici olmasıdır .

klasik ofis 2

İş adamları da klasik mobilyaların bu güzelliklerinden ve avantajlarından dolayı ofis mobilyalarını da ve odalarını da klasik tarzda  dekore etmeye başladı . İş hayatında görünüm ön planda olduğu için ; fabrika sahipleri , holding yöneticileri ofis tasarımını tamamen klasik el oyması desenli ya da altın  varaklı ceviz renk  tercih ediyorlar .

klasik ofis 3

Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken nokta ; ofiste bulunan mobilyaların sağlıklı ve çalışma ortamına uygun olarak seçilmesidir .  Büyük ofislerin  dekorasyon  önerileri ve seçimleri  daha  çok olduğundan  , klasik ofis  tasarımına geniş ofisler  daha uygundur  . Ayrıca  ofisin geniş olması ,  klasik ofis takımını ve dekorasyonunu da daha  asil  gösterecektir .  Oymalı detaylara sahip sandalyelerin, altın varaklı detaylara sahip patron masasının yer aldığı ofisin dekorasyonunun tamamlanması adına büyük klasik avizeler ve yine klasik görünüme sahip olan halılara gerek duyulmaktadır. Klasik ofis takımları modelleri çok farklı tasarımlara sahip olmaktadır. Oymalı ayak detaylarına sahip olan patron masasının yanı sıra, ayak detayının bulunmadığı yere sıfır olan patron masaları da büyüklükleri ile dikkat çekmektedir. Bazı ofislerde sadece sandalye grupları var olurken bazı ofislerde gelen konukların daha rahat edebilmesi ve daha rahat çalışma ortamlarına sahip olunabilmesi adına koltuk takımları yer almaktadır.

william hefner dining room paneled walls doors gray blue cococozy interior design leather chairs encasement windows interior design