05 Ekim 2013 – Tasarımcı Defne Koz’un, 40.yaşını kutlayan SAMET için tasarladığı “ELA”, 5 Ekim 2013’te kapılarını açan ve 9 Ekim 2013 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayan INTERMOB 2013’ün gözdesi oldu. Dünyaca ünlü tasarımcı Defne Koz & Marco Susani imzasını taşıyan ve SAMET tarafından üretilerek mobilya aksesuarları sektöründe bir ilk olan “ELA”, mobilya sektörüne estetik çözüm olarak tüketicinin kullanımına sunuluyor.

“ELA”: Dünya mobilya aksesuar sektöründe bir ilk

IMM Köln 2013 Fuarı’nda “İnovasyon Bulvarı”nda sergilenen ve dünyanın önde gelen tasarım organizasyonlarından biri olan Alman Tasarım Konseyi Ödülleri 2013’te “İç Mekan İnovasyon” kategorisinde ödül alan “ELA”, dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. INTERMOB 16. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap teknolojisi Fuarı’nda gerçekleştirilen “ELA” Türkiye lansmanı nedeni ile ülkemize gelen Tasarımcı Defne Koz  ile SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan ürünün özelliklerini birlikte anlattı.

Ufuk Kızıltan, dünya çapında ödüle değer bulunan ELA’nın elde ettiği başarıyla ilgili olarak şunları söyledi:“Global pazarda kartlar yeniden dağılırken SAMET olarak inovatif yaklaşımımızla sektördeki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor, çalışmalarımızı uluslararası bir marka olma iddiasıyla yürütüyoruz. Tasarımcı Defne Koz’un değerli emekleriyle tasarlanan ELA ile SAMET’in yenilikçi vizyonu, son derece prestijli bir ödülle tescillenmiş oldu.”

Menteşe üzerine uygulanan ve mekanik mekanizmaları kapatıldığında kabinlere farklı renk ve tasarımıyla estetik katan SAMET ELA, kullanıcıların beğenilerine göre farklı renk seçenekleriyle üretilerek satışa sunulacak.

MonoLift ve DuoLift ile Kalkar Kapak Sistemleri artık daha şık!

SAMET’in mobilyada fonksiyonel ve pratik kullanım sağlayan kalkar kapak sistemleri MonoLift / DuoLift ile kapaklar artık daha şık olacak. Dünyaca ünlü tasarımcılar Defne Koz &MarcoSusani’nin minimal bakış açısı SAMET’in ileri teknolojisi ile birleşti. Dolap içerisinde en az yer kaplayacak şekilde tasarlanan MonoLift ve DuoLift, dolaplara kolayca monte edilebiliyor. Montaj sonrasında ağırlık ve ölçü için ayar yapabilme olanağı ile tam ihtiyaca göre kullanım kolaylığı sunuyor. Kademeli açılma mekanizması sayesinde ise yüksek dolaplara kolay ulaşılabiliyor. DuoLift’in parmak sıkışmasını önleyen güvenli ara menteşesi sayesinde küçük ev kazaları tarihe karışıyor.

Sektördeki 40.yılını kutlayan SAMET, günden güne uluslararası pazarlardaki başarılarını artırıyor. Türkiye’deki deneyimin ardından Avrupa açılımına Aralık 2012’de tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya’dan başlayan marka; dört aylık dönemde ikinci Avrupa merkezinde Almanya’da açtığı showroom ile dikkat çekmişti. 2013 son aylarında yine mobilya üretiminde en büyük pazarlardan biri olan Rusya’da açacağı ofisi ile yurtdışı direkt temsiliyetini 3 ülkeye çıkarıyor olacak.

2404_ela-intermob-2013un-gozdesi-oldu_3 2404_ela-intermob-2013un-gozdesi-oldu_4