Evimizde aksesuar seçimi yaparken öncelikle genel dekorasyonun tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer eviniz modern bir dizayna sahipse büyük akesuarları rahatlıkla kullanabilirsiniz.Büyük aksesuarlardan kastımız mesela bir köşede duracak ikili vazo grubu olabilir, bu vazo gruplarının içerisinde yapay ya da doğal çiçek bulunabilir.
Sculpture-Home-Decoration-Accessories
Bunun dışında televizyon konsolumuz ya da dolaplarımız üzerinde  ufak aksesuarlar kullanabiliriz , rafları varsa bunların üzerinde renkli objeler kullanabiliriz.
6e4f15eea62134d984d11b2607e368c7
Eğer klasik bir konseptimiz varsa , yine klasik tarzda parlak aksesuarlar seçilmelidir. Parlak aksesuarlardan kastımız ; pırıltılı, taşlı aksesuarlar ya da cam aksesuarlardır. Bunları dengeli bir şekilde kullandığımız zaman mekanımızın dekorasyonunu tamamlamış oluruz.
Glass-Staircase-Home-Decoration-Accessories
Aksesuar dediğimiz zaman ilk akla gelen vazolar biblolar olur ama bunların dışında evimizde kullandığımız tamamlayıcı aksesuarlar vardır. Mesela perdelerde kullandığımız braçollerde tamamlayıcı aksesuarlardır. Bunun haricinde yine oda içerisinde kullandığımız kapı kolları, varsa askılıklar da aksesuarlardır. Bu aksesuarların seçiminde de yine mekan içerisinde kullandığımız renklere göre seçim yapmamız daha doğru olur. Evin içerisinde kullandığımız aynalar genellikle mekanı genişletmek amacıyla kullanılır bu şekilde düşünülür ama günümüzde mekanı genişletmek amacının yanında ışığı yaymak amacıyla kullanılan farklı şekillerde kesitlerse dekoratif parçalı aynalar kullanılmaktadır.
laser-cut-decorative-accessories
Son olarak aksesuar seçimi yaparken çok fazla acele etmemek gerekir. Evinizin  dekorasyonu bittikten sonra parça parça aksesuar alarak dekorasyonunuzu tamamlayabilir ya da aksesuar seçimi için bir uzmana danışabilirsiniz.