Yuvarlak Yataklar

Yuvarlak Yataklar Evlerimizde kullandığımız yatak odalarının dekorasyonundaki uzun ve dar klasik dikdörtgen Yuvarlak Yataklar yerini artık geniş yatak odasına sahip evlerde  oval yataklar hızla alıyor. Küçük yatak odalarında daire yataklar fazla yer kapladığından dolayı , küçük yatak odalarına sahip olanlar romantik yatakları tercih edemiyorlar . Romantik yuvarlak yataklara daha çok otellerde , villalarda ya da malikanelerde rastlayabilirsiniz.

yuvarlak yataklar (1)

Romantik yuvarlak yataklar dekorasyonda önemli etkiler yaratabilir. Romantik dekorasyon tarzını yatak odanıza taşımak istiyorsanız ve geniş bir alana sahipseniz güzel uygulamalar ile bu yatakları kullanabilirsiniz. Romantik atmosferi arttırmak için klasik görünümlü bir yatağa ve yatak başına ihtiyacınız olacaktır.

yuvarlak yataklar (2)

Yuvarlak yatağın üzerinde kullanacağınız tül gibi ince kumaşlar kullanılarak hazırlanan cibinlikler klasik modellerde seçilebilirler. Yatak üzerinde yaptıracağınız gizli ışıklandırmalar, cibinliğin yarı saydam görünümü ile birleşerek farklı bir görüntü ortaya koyacaktır.

yuvarlak yataklar (3)

Cibinlik ve yatak başı seçimi için yazı içerisinde yer verilen örnekleri inceleyebilirsiniz. Işıklandırma dışında tavan süslemeleri, kumaş kaplamaları gibi uygulamaları da yatağınızın üst kısmında kullanabilirsiniz.

yuvarlak yataklar (6)

Kalın perdeler yine tavandan aşağıya sarkıtılarak loş ve korunaklı bir alan haline getirilebilir. Perde kumaşları ve süslemeleri kullanılarak barok, klasik ve fransız tarzı romantik bir detay kazandırılabilir. Cibinlik yerine tül perdeler, ip perdeler ve kalın kumaş perdeler de tercih edilebilir.

yuvarlak yataklar (7)

Yatak, yatak başı, cibinlik, perde ve tavan ışıklandırılması üzerinde karar verdikten sonra geriye aksesuarların doğru seçilmesi kalacaktır. Yatak odanızda yuvarlak yatak kullanmaya karar verdiyseniz romantik ve klasik dekorasyonlar yapabilirsiniz.

yuvarlak yataklar (5)