Tasarımın başkenti Milano’da her yıl düzenlenen Milano Tasarım Haftası bu yıl 7-14 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek  . Moda ile sanatın , tasarım ile teknolojinin mükemmel uyumunu yansıtan fuar bu sene de mobilya ve dekorasyonun trendmakerı olacak .

milano

Dünyanın en etkileyici ve ilham verici fuarlarında bir tanesi olan Milano Tasarım Haftası açılışıyla birlikte hem konukları hem de fuarı takip eden dünya çapında milyonlarca takipçisini büyüledi . Fuarın 2013 yılındaki teması ise sürdürülebilirlik ve çevre dostu temalardı .

Her stantta rastlayabileceğiniz inovatif ve teknolojik tasarımlar çevre dostu olma özelliğiyle ortaklaşıyordu . Tüm tasarım ve stantlarda doğaya geri dönüşün simgeleri vardı . Lüks ve uçuk tasarımlarla beraber modern ve modüler tasarımların da yer aldığı fuar alanında birçok marka , kendini , yenilikçi bakış açısıyla yorumladıkları tasarımları ile dünyaya tanıttı .

Fuarın bu sezon için verdiği mesaj ise oldukça net . Evlerinizde renkten ve çevreci yaklaşımdan kaçınmayın . YAlın sandalye ve kanepe formaları renklerle tamamlanmış . Özellikle kanepe kumaşlarının dokusu ve yenilikçi yaklaşımı göz aldı . Neredeyse hiçbir üründe renkten kaçınılmamakla birlikte firmaların stantlarında göze çarpan ilk detay ise yeşil bitkilerin her tasarıma eklenmesiydi…