Stüdyo daire dekore ederken maksimum üç renk seçebilirsiniz. Daha fazlası göz yorar. Çünkü minik bir alandır yani minimum bir alandır , az renk kullanmakta yarar vardır. Stüdyo daire dekore ederken küçük mobilyalar kullanmaya dikkat edilmelidir. Her köşeyi en verimli şekilde kullanabilmek için de özellikle kolonların ve kirişlerin birleşim noktalarında bulunan niş bölümlerine , küçük raflar , aydınlatmalar koyarak stüdyo daireyi hem hareketlendirebilir hem de maksimum alanda kullanabilirsiniz.
Stüdyo daire dekorasyonu  (2)
Stüdyo daire dekorasyonunda çok işlevli mobilyalar kullanarak ,dar bir alanda daha çok işlevi gerçekleştirebiliriz. Mesela sehpalarda masaya dönüşebilen sehpaları tercih edebebiliriz , koltuklarda yatağa dönüşebilen koltukları tercih edebiliriz , yatağa dönüşebilen koltuklar dışında sandklı koltukları da kullanabiliriz. Bu koltuklar malzeme ya da eşya depolayabilceğimiz koltuklardır.Stüdyo daire dekorasyonu  (1)
Yine stüdyo dairelerin daha büyük görünmesi için ışık düzenlemesi yapabiliriz. Eğer yeteri kadar ışık almıyorsa daire ,  aydınlatma için direk olan ışıkları değil duvara ya da tavana yansıyan ışıkları tercih etmeliyiz. Bu şekilde dairemizi daha geniş daha ferah gösterebiliriz.