İnanması güç gibi gelebilir ama Sakarya’dan Güney Kore’ye genç ve çocuk mobilyaları gönderdi ve ülkemizden Güney Kore’ye gerçekleştirilen ilk panel mobilya ihracatını yaptı. Kim gönderdi diye merak ediyorsanız Newjoy adlı firma gerçekleştirdi bunu ve Newjoy Sakarya’da kurulu bir firma. Şuan için sadece genç, çocuk ve bebek kategorilerinde mobilya gerçekleştirmekte. Newjoy ilklere geçen bu ihracatın kendileri için marka olma yolunda şimdilik en büyük adımı olduğunu söylüyor.

83412182

Newjoy’un Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Birol Öner yaptığı açıklama da ilk hedeflerinin Newjoy’u bir dünya markası haline getirmek olduğunu ve sonradan da Türkiye ihracatında önemli bir yere gelmek istediğini aynı zamanda Türkiye’nin ihracatını Dünya da ki ilk 20 ülke içine sokmak olduğunu söyledi.

Markalaşmaya oldukça güzel bir açılışla giren Newjoy’un daha da gelişeceği kesin. Eminim ki ilerleyen günlerde hep Newjoy ile karşılaşacağız. Özellikle panel mobilya da çok önemli bir konuma sahip olan Newjoy en başta da dediğim gibi genç, çocuk ve bebek mobilyalarında oldukça iyi.

Kaynak: Kadınlar Erkekler