Mutfak ; evin olmazsa olmazı , en önemli  bölümüdür .  Odasız bir ev düşünülebilir , fakat mutfaksız ev düşünülemez . Bu nedenle mutfak tasarımı ve dekorasyonu çok önemlidir .  Evlerin  büyüklüğüne göre mutfak ebatları da değişmektedir . Günün %70 ini mutfakta geçiren bayanlar özellikle ev hanımları , mutfaklarının büyük ve iç açıcı olmasını ister .

mutfak modelleri 2

Mutfak dekorasyonuna başlayan bayanlar öncelikle ,  mutfağın hangi stilde olacağına daha sonra da hangi renklerin hakim olacağına karar vermelidir . Daha sonrasında ise seçilen renge ve tasarıma uygun olarak mutfak mobilyaları satın alınmalıdır . Mutfak mobilyaları denince akla ilk gelen mutfak masası ve sandalyeleridir . Mutfak masasını aldıktan sonra da doğru bir yerleştirmeyle evin  mutfağında şık bir görünüm oluşturulabilir .

mutfak modelleri 4

 Kahverengi ile tasarımlanan pek çok mutfak masası modeli vardır. Kahverenginin pek çok farklı tonu tasarım harikası olarak görülebilir. Mutfak dolaplarının renginin mutfak masaları ile uyumlu olması son derece önemlidir. Mutfak masası tasarımı konusunda yuvarlak masalar oldukça çekicidir. Masa ayaklarının kalın olması, masanın kenar hatlarının oval olması mutfağın çekiciliğini arttırır.

mutfak modelleri 5

Mutfak masası tasarımında beyaz renkte sıkça kullanılmaktadır . Beyaz saflık, temizlik, doğallık gibi anlamlar ifade etmektedir. Dolayısıyla bu rengin bu kadar tutması aynı zamanda mutfağa yakışması ile ilgilidir. 

mutfak modelleri 1