Kendine özel alanlar yaratmak isteyenler, ister ev ister ofis ortamında tarzını konuşturmaktan yana olanlar 2014 yılında da deri mobilyalarla bulundukları ortamı farklı kılacaklar. Modası hiçbir zaman geçmeyen deri, mobilya sektöründe sehpalardan yatak odası takımlarına , oturma gruplarından , mutfak dolaplarına kadar birçok üründe kullanılıyor.2013-Moden-New-Design-font-b-luxurious-b-font-1st-layer-cattle-font-b-leather-b

Modernle klasik çizgileri harmanlayarak şık bir tarz yaratan deri malzemeyle kaplı ürünlerin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. İşte deri mobilya kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Deri mobilyaların güneşe hassas olduğu unutulmamalıdır.Derinin güneş ışığından çabuk solmaması için deriye gelen ışığın direk etkisinden korumalısınız.
  • Deri koltuklarınızı kesinlikle elektrikli süpürge ya da fırçayla temizlememelisiniz.
  • Derinin üzerine kahve , çay ya da farklı bir içecek döküldüğünde ise nemli bir bez ile silip ardından kuruladığınızda mobilyanızda leke kalmayacaktır.
  • Deri mobilyaların kalorifer önü , şömine ve soba önüne konulmaması gerekir. Çünkü deri , yüksek ısıya maruz kaldığında kurur, çatlar ve sertleşir.
  • Deri koltuklar için üretilen özel temizlik malzemelerini kullanarak bakımlarını 2-3 ayda bir rahatlıkla yapabilirsiniz.

classic-leather-furniture-for-luxury-living-room-design-ideas