İmob 2022 

İmob 2022 25-30 Ocak 2022 tarihlerinde İstanbul Yeşilköy CNR Fuar merkezinde başlayan İMOB 2022 büyük bir coşkuyla başladı. Ünlü isimlerin de bulunduğu açılışta bir çok yerli ve yabancı ticaret insanlarının da katılmasıyla hareketli bir açılış günü yaşandı. Mobilya sektörünün 2022 yılındaki ihracat payını attıracağı ön görülüyor. Fuarın bu yıl 18.sı düzenleniyor ve katılım her yıl artarak devam ediyor.

İMOB Mobilya fuarı için başta Fransa, İtalya , Rusya , Almanya , Çin , Meksika ve ABD olmak üzere neredeyse tüm dünyadan gelen katılımcı ve ziyaretçilerin olması fuarda çeşitliliğe yol açtı . Yurtiçinden de başta İnegöl, Ankara , Hatay ve İstanbul mobilyacılarını buluşturan fuar sıcak ve canlı satışa da ev sahipliği yapıyor.

CNR Fuar Alanında İMOB neredeyse 150 bin metrekareye kurulmuş şekilde her gün en az 200 bin civarında ziyaretçi akınına uğruyor. Fuarda klasik , avangard ve modern mobilya çeşitlerinin yanında her tür mobilya aksesuarları ve yan ürünleri de bulunuyor.


Mobilya sektörüne verilen desteklerde %18 olan KDV’nin %8 KDV indirim yapılması , hem tüketiciyi hem de üreticiyi sevindiriyor. Bu KDV indirimiyle yurtiçinde satışların %25 daha arttığı belirtiliyor.

İMOB 2022, sadece mobilya ticareti yapanların değil , düğün sezonu öncesi Yeni evlenen ya da evlilik hazırlığında olan vatandaşlara daha çok çeşit araştırma ve görme imkanı sağlıyor.