Evin her bir odasının farklı bir tarzda hazırlandığı gibi, odada bulunan en ufak aksesuardan en büyük eşyaya kadar da belirli bir uyum oluşturulması gerekmektedir. Ayrıca odaların geneline bakıldığında kişisel olarak nitelendirilebilecek yatak odaları, bu duruma ek olarak içinde vakit geçiren kişinin özel zevk ve isteklerine göre modifiye edilmelidir. Genç odası çeşitleri bu anlamda modern çizgilere sahip mobilya ve aksesuarlardan düzenlenip aynı zamanda çağa ayak uyduran bir tarzda hazırlanmalıdır.

genc-odasi-hali

Genç odası halıları genel olarak bakıldığında salon ve oturma odası gibi mekânlarda kullanılan halılardan ayrı oldukları görülebilmektedir. Kişinin cinsiyeti ve yaşına göre değişebilecek farklı tarzlar olabildiği için, firmamız geniş ürün yelpazesindeki onlarca farklı modeli sizlerle buluşturmaktadır. Genç odası halı modelleri genellikle asimetrik desenlerden oluşan ve isteğe bağlı farklı şekillerde tercih edilebilen aksesuarlar konumundadır. Klasik dikdörtgen ve kare modeller yerine yuvarlak, elips ve benzeri şekillerde seçilebilecek olan genç odası halısı modelleri ile yaşam alanının geneline farklı bir tarz verilebilmektedir.

bellona-genc-odasi

Cinsiyet faktörü genç odalarında önemli bir etkendir. Gerek renk gerekse ihtiyaç duyulan mobilyalar alanında farklılıklar meydana geldiğinden, kız ve erkekler için hazırlanan mobilya ve aksesuarlar da birbirlerinden farklıdır. Genç kız odası halıları bu anlamda erkekler için hazırlanan modellerine göre daha renkli ve canlı tasarımlardan tercih edilmelidir. Kırmızı ve tonlarında tercih edilebilecek bu halılar, odanın genel mobilya uyumuna göre de değişiklik gösterebilmektedirler.genc-odasi-hali-modelleri