Ev dekorasyonunda Feng Shui’yi ilke edinen insanlar banyolarında bile Feng Shui’yi kullanmaktadırlar .  Feng Shui’ye göre banyolar kesinlikle  mekanların  orta- göbek bölgelerinde olmamalıdır. Bunun sebebi ; orta- göbek bölgelerin mekanların şanslı bölgeleridir.

Feng Shui’ye göre Banyolar 1

Eskiden  Çin halkının kültüründe de, bizim Anadolu kültürümüzde olduğu gibi  banyo ve tuvaletler evlerin dışında bulunurdu. Banyo ve tuvaletlerin dışarıda olması eskiden problem olarak görülmüyordu .

Feng Shui’ye göre Banyolar 9

Feng Shui’ye göre  banyolar mekanda ‘Yin’  enerji barındırmaktadır  ve  Feng Shui’de kirli suyun bulunduğu alan olarak görülür . Feng Shui’ye göre banyonun bir duvarı kesinlikle dış kanatta olmalıdır. Aynı zamanda Feng Shui’ye göre  banyo ve tuvaletlerin temiz, düzenli, havadar tutulması oldukça önemlidir.  Tuvalet veya banyo kapısı ana giriş kapısından kesinlikle görünmemelidir. Aksi haller  büyük şanssızlıklara sebep olabilir.

Feng Shui’ye göre Banyolar 7

Feng Shui’ye göre  banyo kapısı ve klozet kapakları sürekli kapalı tutulmalıdır, aksi takdirde yaşamsal Chi’nin eksilmesine sebep olur.  Çok  katlı evlerde, üst kattaki bir banyo, ana giriş kapısının üzerinde olmamalıdır. Bu durum çözülmezse büyük kayıplara sebep olur.  Chi’nin bu alanda fazla oyalanmasını sağlayacak parlak renkler, parlak yüzeyler, çok fazla aksesuar bulundurmamak gerekir.  Parlak görünümlü yansıtıcı yüzeyler, para sıkıntısına sebep olurlar. Bu yüzden özellikle soluk mat renkler kullanılmalıdır.

  Feng Shui’ye göre Banyolar 8