Bitki Seçimi

Bitki Seçimi, Bitkiler fotosentez yaparak yani ortamdaki ışık ve karbondioksiti alarak glikoz ve oksijen üreterek canlılıklarını sürdürürler.Bitki Seçimi Bu nedenle fazla güneş alan yani ışıklı evler aynı biz insanlar için nasıl iyi bir ortam ise , bitkiler içinde oldukça faydalı ortamlardır .

bitki seçimi (2)

Bütün bitkiler bu ışık yani güneş alan ortamda , karanlık seven bitkiler hariç örneğin bir rapis burada yapraklarında güneş etkisiyle açılma ve yapraklarında bozularak dökülmesi şeklinde gösterir ama onun dışında bütün  güneş seven salon bitkilerinin %99’u aydınlık ortam isteyeceği için bakın direk olarak güneş ortamından uzak diyoruz aydınlık bir ortam isteyeceği için bütün salon bitkileri bol güneş alan bir salon ortamında gelişecektir.

Closeup corner of livingroom with side table and flower arrangement to complement yellow and white decoration and traditional pinky red sofa and cushions.

Bir fikus bir kentya bu güneşli ve sıcak salonlarda çok hızlı serpilerek yapraklarını dökmeden verimli bir şekilde gelişecek.Bu nedenle güneşli evlermizde tek sorunumuz güneş ışıklarının direk olarak yapraklarına temas etmesi olacaktır.Bu nedenle bunu gidermek yeterlidir.

bitki seçimi (4)

Bitki seçiminizi tamamladıktan sonra , bitkinizi yani çiçeğinizi dekorasyonunuzda nereye koyacağınızı belirleyebilirsiniz . Tabiki ışık gelen her yerde , odada , köşelerde , antrelerde ya da Banyo Dekorasyonu bitkinizin solunumuna yani yaşamasına zarar vermeyecek her yerde dekore edebilirsiniz .

bitki seçimi (1)