Her eski antika olmadığı gibi , her antika da çok değerli değildir .  Her antika eşyanın belli bir değeri vardır . Bu duruma  günümüzden bir örnek verirsek ;  şuan cuzi bir fiyata aldığınız  otomobil  ile servet ödeyerek aldığınız  bir Lamborghini  marka otomobil belli  bir zaman sonra aynı  değere  sahip olmayacaktır .  Antika eşyalarda da aynı durum geçerlidir .

Antika Eşyalar

Genelde  en  çok hangi tür antikalar daha değerlidir diye sorulur , fakat bu yanlış bir sorudur .  Çünkü  her eserin bir kullanım alanı , bir kullanıcısı  ve bir sevdalısı vardır . Yani  her taş  kendi yerinde ağırdır demek daha doğru olur .  Türk sanat piyasasında  her zaman Osmanlı sanat eserleri ve  Türk-İslam eserleri müzayedelerde  en büyük  rakamları  görmektedir .  Osmanlı sanat eserleri ve  Türk-İslam eserleri her gün prim yapmakta ve değerlerini katlamaktadırlar ve  koleksiyoncular tarafından sürekli rağbet görmektedirler .  Osmanlıya yapılmış olan tabaklar , çiniler ve seramikler de her zaman takip edilmektedir .

Antika Eşyalar 5

Bunların yanında son yıllarda eklenen resim sanatı ve tablolar , iyi eksperler ile seçildiğinde en çabuk nakte dönen ve en çabuk el değiştiren ürünler olarak değer kazanmaktadır .

Antika Eşyalar 4